محل تبلیغات شما
قبل از استراحت طولانی برای دیدار با جنی در استرالیا ، ایران آخرین کشور من بود. گذشته از اینکه می خواهم او را ببینم ، واقعیت این است که من مسافرت را خسته کرده ام. بیشتر روزها فاقد انگیزه بیرون رفتن و گشت و گذار بودم و چشم انداز ماندن در هتل برای خواندن و تماشای فیلم به نظر جذاب تر از روز می شد. بخشی از من احساس می کردم که وقتم را برای مسافرت تلف می کنم ، زیرا من بهترین نتیجه را از آن خود نکردم. استراحت طولانی باعث می شود که بر این مسئله غلبه کنم و سرگردانی و انگیزه خود را برای سفر به روشی کارآمد تر به دست آورم.

من از رفتن به ایران که همیشه یکی از 5 کشور برتر کشورم بوده ام که در این سفر بازدید کرده ام بسیار هیجان زده بودم. من همچنین پس از تقریباً سه هفته انجام این کار با دوستان و گروه های تور ، من از سفر دوباره به تنهایی هیجان زده شدم. با داشتن روحیه تنبل و ضد اجتماعی ، با مسافرانی که می خواستند از هر روز بهترین استفاده را ببرند ، خوب نبود.

من درمورد مشهد تصمیم گرفتم كه به عنوان اولین مقصد خودم ، عمدتاً بازدید از حرم امام رضا (ع) ، كه هر ساله بیش از 12 میلیون زائر از آن بازدید می كنند و مقدس ترین سایت اسلام شیعه در كشور است.

من یک پرواز FlyDubai را از دبی گرفتم ، و از لحظه فرود آمدن هواپیما بر روی مضراب ، بسیار مضطرب شدم. من از گذرنامه تایوانی خود برای گرفتن ویزا برای ایران استفاده کرده بودم و به جای ویزای خطرناک تر هنگام ورود گزینه امن تر را انتخاب کردم. من برای اولین بار از یک شرکت تور استفاده کردم تا بتوانم شماره مجوز ویزا بگیرم که چند هفته طول کشید. با شماره ، توانستم ویزا را در کنسولگری ایران در دبی دریافت کنم. حتی با گذراندن ویزا در گذرنامه ، همچنان که مهاجرت کردم ، بسیار عصبی بودم. گذرنامه تایوانی من تقریباً خالی بود (به جز چهار تمبر برای ورود و خروج از تایوان). هیچ تمبر امارات متحده عربی وجود ندارد (جایی که من از آنجا پرواز می کردم) ، و من نگران بودم که آنها از من سؤال کنند که منجر به نشان دادن گذرنامه آمریکایی من شود. از آنجا که روابط بین ایران و آمریکا بهترین نیست ، ترسیدم که آنها ورود من را انکار کنند.

اما هیچ یک از اینها اتفاق نیفتاد. افسر مهاجرت صفحات دیگر گذرنامه من را بازرسی نکرد و او بدون مشکل به من اجازه داد. گذشته از ترس از تبعید ، ایران نیز برای من احساس بیگانگی زیادی داشت ، زیرا بخشی از آن همیشه عجیب و غریب بوده و تا حدی ممنوع بوده است. با وجود اینکه بیش از دو سال مسافرت کرده ام ، کمی احساس ارعاب کردم.

در فرودگاه هیچ جای تغییر پول وجود نداشت و هیچ کس در پشت میز اطلاعات نبود. من از یک زن در فروشگاه سیم کارت تلفن پرسیدم که می توانم پول را عوض کنم. با کمی انگلیسی که او می دانست ، به من گفت که می تواند این کار را انجام دهد ، اما با نرخ رسمی 30،000 ریال تا 1 دلار. نرخ بازار سیاه 34000 به 1 است ، اما با هیچ گزینه دیگری در سایت ، تصمیم به تغییر 100 دلار گرفتم. من همچنین یک سیم کارت را به قیمت 25 دلار خریداری کردم. این اطلاعات با 3 گیگابایت داده اینترنت ارائه شده است.

ساعت 8 عصر که از فرودگاه خارج شدم گذشته بود. سوار تاکسی شدم و به هتل النبی رفتم ، که توسط Lonely Planet توصیه شده است. هیچ خوابگاه کوله پشتی در مشهد وجود ندارد. در راه آنجا راننده (محمود) سعی کرد مرا متقاعد کند که به یک هتل متفاوت اما "بهتر" در یک منطقه زیبا برویم. من در کشورهای دیگر همین قضیه را شنیده ام ، بنابراین مودبانه کاهش یافته ام. او اصرار داشت که ابتدا در این هتل دیگر متوقف شویم تا از آنجا که در راه است نگاهی بیندازیم. من گفتم خوب است ، اما اصرار داشتم که پس از آن به سراغ من برویم و انتخاب کردم. هتلی که وی توصیه کرده است (هتل پرنیان) بسیار خوب بود. به سبک آپارتمان است ، بنابراین با آشپزخانه و اتاق نشیمن همراه شد. فکر می کردم در هر شب 38 دلار برای ایران کمی گران است ، اما من در صورتی که هتل از کتاب راهنما خوب نباشد پشتیبان خوبی داشتم.
هتل النبی وحشتناک بود. آنها اتاق را به من نشان دادند و به نظر می رسید هیچ کس ماهها در آنجا نمانده است. آشپزخانه و حمام کثیف بودند و یخچال در را گم می کرد. من حتی نمی خواستم قیمت را بپرسم. به راننده تاکسی گفتم که مرا به هتل پرنیان برگرداند. او در پایان پسر خیلی خوبی بود و چند نقشه رایگان از شهر و نکاتی به من داد. در فرودگاه از او سؤال كرده بودم كه سوار آن چقدر خواهد بود ، بدون آنكه بدانم از متر استفاده كرده است. او تخمینی از "" به من داد. در حالی که ارز رسمی ریالی است ، بسیاری از مردم از تومان استفاده می کنند که برابر با 10 ریال است. بنابراین "" به معنی ،000 تومان بود که در واقع 0،000 ریال بود. بعد از بردن من به هتل پرنیان ، کنتور 24000 تومان خواند. اما او گفت که 20،000 خوب است زیرا او ،000 به من نقل کرده است. به من گفته شده كه مردم سعی نمی كنند شما را در ایران پاره كنند و من امیدوار بودم كه هر كسی كه در ایران ملاقات می كنم مثل محمود باشد.

روز بعد از تنهایی لذت بردم. درون گرایی در من بعد از چند هفته تعامل اجتماعی خسته شده بود و من به تنهایی وقت نیاز داشتم ، که من قبلاً در کشور تحقیقاتی انجام می دادم. بعدازظهر برای دیدن بلیط قطار به یزد ، مقصد بعدی من رفتم. آنها به من گفتند که قطارها برای چند روز آینده پر است ، اما برای بازگرداندن صبح روز بعد از ساعت 10 صبح برای لغو شدن. من همچنین مقداری پول با نرخ سیاه بازار 34000 ریال به 1 دلار مبادله کردم.

سپس راه خود را به حرم ایمان رضا رساندم. دیدارم را با غروب آفتاب به دو دلیل به پایان رسانده بودم. یکی ، برای عکس های بهتر و دو مورد ، برای دیدن اینکه آیا می توانم شاهد نماز عصر زائر باشم یا خیر. من مجاز نبودم با کوله پشتی یا DSLR خود وارد این مجموعه بشوم ، بنابراین تمام عکسهای زیر با تلفن همراه من گرفته شده است. هیچ کس انگلیسی صحبت نمی کرد ، اما یک بار مردم در دروازه فهمیدند که من مسلمان نیستم ، آنها یک راهنما انگلیسی صحبت کردند تا من را ملاقات کنند. راهنماهای آنجا هستند که به سؤالات پاسخ دهند ، بلکه برای اطمینان از این که به جاهایی که فقط برای مسلمانان است ، وارد نشوید ، مانند ساختمان اصلی حرم که مقبره ایمان رضا را در خود جای داده است.

ما از طریق دروازه جنوب غربی وارد مجتمع شدیم و من فهمیدم که این مکان چقدر عظیم است. بسیاری از دادگاه ها در اندازه های مختلف وجود دارد ، و ساخت و سازهای زیادی در حال انجام است. یک بار در مرکز بازدید کنندگان یک ویدیو تماشا کردم (که این خسته کننده نبود) درباره تاریخ ایمان رضا و حرم. سپس مردی آمد تا در مورد اسلام شیعه با من صحبت کند و به هر سؤالی که داشتم پاسخ داد. او آرام ، دوستانه و دلپذیر بود و به هیچ وجه موعظه نبود. او قبل از خداحافظی ، یک کتابچه با عکسهای خوب از حرم به من داد. سپس راهنمای من مرا برای پیاده روی سریع مجتمع برد. حوالی ساعت 8 عصر بود و تمام موزه ها از قبل بسته شده بودند ، بنابراین وی پیشنهاد کرد که صبح روز بعد دوباره برگردم تا آنها را بررسی کنم و یک تور گسترده تر انجام دهم.
بعد از گذراندن یک روز مرخصی ، توصیه های راهنما را دنبال کردم و صبح به حرم بازگشتم. تصور می کردم که دوباره به راهنما احتیاج دارم ، بنابراین وقتی به دروازه نزدیک شدم به آنها گفتم که مسلمان نیستم و به راهنما احتیاج دارم ، فکر نمی کنم آنها مرا درک کنند همانطور که به من گفتند فقط از درون دروازه بروید. من هم اکنون خودم در مجتمع حرم بودم که هر طور که می خواستم کاوش کنم. من هنوز قصد نداشتم به احترام ، فقط مناطق مسلمان را ملاقات کنم. من فکر می کنم این یک امتیاز برای داشتن سایت هایی مانند این باشد ، زیرا آنها می توانند به راحتی تمام بازدید کنندگان غیرمسلمان را ممنوع کنند. من می دانم که من میهمان هستم و نمی خواهم از این امتیاز سوء استفاده کنم.
گذشته از بازدید از حرم ، در خیابانهای مشهد تعجب کردم ، اما کارهای جالب بسیاری برای انجام این کار پیدا نکردم. بسیاری از مغازه ها بیشتر به سمت زائران محلی گرایش پیدا می کنند ، با چیزهایی مانند عکس های پنیر از افرادی که بر روی پس زمینه حرم قرار گرفته اند. افراد محلی در خیابان بسیار محافظه کارانه لباس می پوشند. علائم بسیار کمی به زبان انگلیسی وجود داشت و من فقط چهار جهانگرد غربی را دیدم.

به جز راننده تاکسی فوق العاده دوستانه در روز اول ، نمونه دیگری از مهمان نوازی گرم که ایرانیان به آن مشهور هستند پیدا نکردم. اکثر مردم حتی نگاه دوم به من ندادند (همانطور که در سایر کشورهای خاورمیانه و آفریقا اتفاق افتاده بود) حتی اگر من خیلی ایستادم. من نمی دانم که آیا بقیه ایران نیز چنین خواهد بود؟
در زمان اقامت من در مشهد نیز شروع ماه رمضان ماهانه یا همان "رمضان" بود که آن را در ایران می نامیدند. وقتی پروازها را رزرو کردم ، تصور نمی کردم که ماه رمضان تقریباً تمام وقتم در کشور مصادف باشد. رستوران ها در مشهد تا حدود ساعت 8:30 شب باز نمی شوند. این هنگام غروب خورشید بود که نشانگر پایان روزه گرفتن برای روز بود. ماه رمضان هر سال در زمان های مختلف سال سقوط می کند و از آنجایی که افراد از طلوع خورشید تا غروب خورشید روزه می گیرند ، تابستان (مانند این سال خاص) به دلیل روزهای طولانی سخت ترین است. خوشبختانه ، هتل در طول روز غذاهای پخت و پز را برای گردشگران تور مشهد غیرمسلمان تهیه می کرد.

14 روش ساده برای گرفتن یک سلفی عالی

كلیدسازی شبانه روزی و سیار ممتازچی

کلید سازی شبانه روزی

، ,یک ,کنم ,هتل ,روز ,حرم ,به من ,است ، ,، اما ,و به ,که من

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شب اول عروسی چه باید کرد راهنمایی برای خرید مبلمان ccmobiliagallery.com ❣ وبلاگ ❣ منو ❣عشقم❣ ♥♥برای تو مینویسم♥♥ تعمیرگاه و فروشگاه موتور سیکلت مرادی لاله های واژگون چاسخار-اشعار موسی عباسی ساعت مچی طرح گل گلی زنانه دخترانه 2020 کافی نت بذرافشان Matthew's info ❤Musie girls❤